موفقیت کودکان در مدرسه

کودکان در سال‌های حساس زندگیشان وارد مدرسه می‌شوند. موفقیت کودکان در مدرسه برای والدین و برای خود آن‌ها بسیار مهم است. این موفقیت‌ها می‌توانند روی روحیات کودک، مسیر آینده او و سبک زندگی‌اش تاثیرگذار باشند. اما چگونه می‌توان به کودکان کمک کرد تا در مدرسه موفق‌تر باشند؟ چه روش‌هایی برای کمک به آن‌ها وجود دارد؟ والدین گاهی تلاش می‌کنند با زور و یا تنبیه درس خواندن را به کودکان تحمیل کنند. این موضوع در اکثر موارد نتیجه عکس دارد و دانش آموز را نسبت به تحصیل و مدرسه دلسرد می‌کند. در این مقاله چند نکته برای موفقیت کودکان در مدرسه را با هم مرور می‌کنیم.

دانش آموز موفق ساعت‌های درس خواندن را تقسیم می‌کند.

درس خواندن نباید شبیه یک راه خسته‌ کننده و تمام نشدنی باشد. کودک باید زمان مشخصی را به هر درس اختصاص بدهد. ساعت‌های مشخصی از روز را به درس خواندن کودک اختصاص بدهید و او را به این نظم مشخص عادت بدهید. موفقیت کودکان در مدرسه به معنای دور شدن آن‌ها از دنیای کودکانه و تفریحاتشان نیست. نکته مهم دیگر اختصاص دادن زمان‌های مشخص به تمامی درس‌هاست. اگرچه کودک شما به بعضی درس‌ها علاقه بیشتری نشان می‌دهد، باید توجه کنید که از دروس دیگر غافل نشود.

دانش آموز موفق برای موفقیت در مدرسه از دیگران کمک می‌گیرد.

کودکان مهارت‌های متفاوتی دارند. ممکن است در هر کلاس درس طیف‌های گوناگونی از استعدادهای مختلف را شاهد باشیم. کودک در سنین پایین باید یاد بگیرد که کمک خواستن از دیگران به معنی ضعف و ناتوانی نیست. موفقیت کودکان در مدرسه با همراهی و استفاده از دانش دیگران ساده‌تر اتفاق می‌افتد.

موفقیت کودکان در مدرسه

توجه به تغذیه کودک یکی از راه‌های موفقیت کودکان در مدرسه

کودک باید روز خود را با یک صبحانه مغذی شروع کند. در این صورت است که می‌تواند به خوبی فکر کند و درس بخواند. اگر کودک شما تا یک ساعت ابتدایی بعد از بیدار شدن غذا نخورد، انرژی لازم برای فکر کردن را به دست نخواهد آورد. وعده‌های غذایی باید فیبر و پروتئین را برای کودک فراهم کنند.

انعطاف و تغییر شرایط به سبک یک دانش آموز موفق

موفقیت کودکان در مدرسه به معنای درس خواندن شبانه روزی و حبس شدن در خانه نیست. کودک موفق همواره به این فکر می‌کند که چگونه شرایط را طبق علایق خود تغییر دهد، بدون اینکه از هدف‌هایش دور بماند. این موضوع می‌تواند در ابتدا به کمک والدین صورت بگیرد تا کودک آن را فرا بگیرد.

استراحت کافی لازمه موفقیت کودکان در مدرسه

کودکان بین ۶ تا ۱۸ سال، باید حداقل ۹ ساعت در شبانه روز بخوابند. کمتر شدن میانگین زمان خواب کودک، تمرکز و انرژی او را در طول روز کاهش می‌دهد. طبق مطالعات انجام شده، کودکان با ساعت‌های خواب کمتر، نمره‌های کمتری را نسبت به همکلاسی‌های خود دریافت می‌کنند.

خلاصه اینکه

موفقیت کودکان در مدرسه یک شبه حاصل نمی‌شود. سلسله رفتا‌رهای مشخص با کمک والدین به کودک کمک می‌کنند تا بتواند در درس‌های خود موفقیت بیشتری کسب کند. برای سرگرم کردن کودک و تقویت مهارت‌های فکری او می‌توانید روی پازل‌ها حساب ویژه‌ای باز کنید. پازل پیرامون را می‌توانید در طراحی‌های متفاوت و جدید از سایت پیرامون تهیه کنید. تمامی پازل‌ها از فوم‌های بهداشتی تهیه شده و برای گروه‌های سنی متفاوت طراحی شده‌اند. این پازل‌ها می‌توانند حافظه و قدرت تفکر کودک شما را تقویت کرده و او را در مسیر زندگی کمک کنند.

 

ارسال دیدگاه