پازل-پیرامون-طرح-دایناسور-1

انتخاب اسباب بازی مناسب کودک؛ مسئله این است!

تا به حال فکر کرده‌اید که چقدر پازل ساده است؟ نه حجیم است مانند لگوها و جورچین های اشکال هندسی و نه صدایی دارد و نه باتری می‌خورد! مهترین ویژگی بازی های مناسب کودکان.

اما هیچ چیز مانند پازل نمی تواند تمام معیارهای خرید اسباب بازی مناسب کودک را برآورده کند. درواقع می‌شود گفت پازل برای کودکان یک تیر و چند نشان است:

  • همزمان تمامی هوش‌های چندگانۀ کودک را به راه می اندازد: اینکه کودک در حین چیدن پازل دچار شکست شود و نتواند پیش برود، هوش هیجانی و هوش اجتماعی او را تقویت می‌کند؛ اینکه باید مکان مهره های بعدی را پیش بینی کند تا بتواند تصویر کل پازل را در ذهن داشته باشد، هوش فضائی او را توانا می‌سازد. تقویت هوش منطقی و ریاضی کودک نیز که از مشهودترین مزایای چیدن پازل کودک است.
  • هرچه اسباب بازی‌ها هوشمندتر و خودکارتر باشند کودک منفعلانه فقط آن ها را تماشا می کند و هیچ تلاشی برای تخیل کودک باقی نمی ماند. ارمغان این اسباب بازی ها کودکانی بدون خلاقیت و تخیلند.
  • اسباب بازی مناسب کودکان ۲ تا ۱۰ سال باید سبک و امن و بی خطر باشد.

بدون اغراق می‌شود گفت پازل همۀ این ویژگی‌ها را در خود دارد؛ برای همین معتقدیم پازل در خط تقدم مبارزه با مضرات بازی های رایانه‌ای قرار دارد و خلاقیت و تخیل کودک را در عین سادگی تحریک می‌کند.

برای خرید محصولات پازل پیرامون می توانید ار اینجا شروع کنید.

اگر برای انتخاب پازل نیاز به راهنمایی دارید ما در اینستاگرام پیرامون کنارتون هستیم.

ارسال دیدگاه

مطالب مرتبط