نامه-ای-درمورد-مضرات-بازی-های-کامپیوتری

چگونه اعتیاد به بازی کامپیوتری را کم کنیم؟

همه ما ار مضرات بازی‌های کامپیوتری آگاهیم. شاید باورکردنی باشد که عادت کودک به تماشای صفحۀ موبایل و کامپیوتر را بتوانیم از بین ببریم! اما با چند راهکار ساده اما زمان‌بر این عادت از سر کودک می‌افتد:

۱) هنگام غذاخوردن اگر کودکتان اصرار داشت که کارتون ببیند یا تلوزیون نگاه کند، شما هم مشغول جدول حل کردن یا انجام یک بازی ساده شوید. اگر کودک را در این بازی با خود همراه کنید مؤثرتر خواهد بود. کودک نیز باید ببیند که والدین هنگام غذاخوردن سرگرم چک‌کردن ایمیل‌ها و پیام‌هایشان در موبایل نیستند!

۲) در برابر «حوصله‌ام سررفت» مقاومت کنید! وقتی کودکتان این جمله را تکرار کرد با او همراه شوید و به او بگویید شما هم حوصلتان سررفته است و از او بخواهید یک ایده و پیشنهاد برای بازی بدهد. اگر کارتون یا بازی کامپیوتری را پیشنهاد داد بگویید دلتان نمی‌خواهد از بازی کامپیوتری خسته شده‌اید. در این صورت شما به کودک این پیام را داده‌اید که کسلی و نیاز به تخیل و هیجان را در خود دارید و صرفا مسئول سرگرمی او نیستید.

۳) بازی‌های دسته‌جمعی: بازی‌هایی که در آن والدین و کودک هر دو با هم درگیر افعالی مانند چیدن، حل‌کردن معما یا جورچین، شمردن و کشیدن می‌شوند، علاوه‌بر مزایای شناختی دیگر، این مزیت را دارند که کودک به‌تدریج عادت می‌کند که از ساختن یک چیز توسط خودش بیشتر از انفعال در برابر قوانین بازی، لذت ببرد.

۴) و در آخر و مهم‌تر از همه باید کاری کنیم تا کودکان خلوت ذهنی بشتری داشته باشند. از کودکتان بخواهید به شما نامه بنویسد و شما هم به او بنویسید. از کودکتان بخواهید با شما در اتاقش حرف بزند و یک قصه تعریف کند و صدایش را ضبط کنید.

برای خرید محصولات پازل پیرامون می توانید ار اینجا شروع کنید.

اگر برای انتخاب پازل نیاز به راهنمایی دارید ما در اینستاگرام پیرامون کنارتون هستیم.

ارسال دیدگاه