پازل کودکان

در قسمت اول از این سری مقاله‌ها درباره فواید کلی پازل کودکان و سه مهارت‌ کلی که پازل‌ها برای کودکان به ارمغان می‌آورند صحبت کردیم. پازل‌ها سه توانایی مهارت فیزیکی، مهارت شناختی و مهارت عاطفی کودکان را ارتقاء می‌دهند. در ادامه مقاله قبلی مهارت اول را در زیربخش‌هایی تقسیم کردیم. در این مقاله دو مهارت اساسی دیگر را با جزئیات بیشتری بررسی می‌کنیم.

مهارت‌های شناختی

  • درک دنیای اطراف: هیچ راه بهتری برای کودک شما به منظور درک دنیای اطرافش وجود ندارد جز اینکه به او اجازه دهید دنیای اطراف خود را به معنای واقعی کلمه دست‌کاری کند.
  • تشخیص شکل: اولین پازل‌هایی که کودکان استفاده می‌کنند اشکال ساده‌ای مثل مثلث، مربع و دایره هستند. با گذشت زمان و با بالا رفتن سن، کودک کم‌کم از اشکال پیچیده‌تری استفاده می‌کند.
  • حافظه: کودک شما باید شکل قطعات پازل کودکان را به خاطر بسپارد تا بتواند به کمک آن‌ها پازل و بازی فکری خود را تکمیل کند. این موضوع به بالا رفتن قدرت حافظه کودک کمک می‌کند.
  • حل مسئله: فرزند شما از مهارت‌های تفکر انتقادی برای حل معمای پازل کودکان استفاده می‌کند و از همه مهم‌تر هیچ راه‌حلی برای به اصطلاح تقلب کردن در حل یک پازل وجود ندارد.

مهارت های عاطفی

  • تعیین اهداف: اولین هدف حل پازل است، هدف بعدی مجموعه‌ای از استراتژی‌هایی است که فرزند شما برای حل معما ارائه می‌دهد. این استراتژی‌ها مانند قرار دادن اشکال یا رنگ‌های آشنا در یک دسته‌بندی برای یافتن راه‌حل درست یک هدف مشخص برای تکمیل پازل ایجاد می‌کند. در واقع کودک فرا می‌گیرد که برای رسیدن به اهدافش باید استراتژی داشته باشد.
  • صبر: پازل‌ها هیچ میانبری برای حل شدن ندارند. حل کردن هر پازل نیازمند فکر کردن و تمرکز بالاست و این موارد نیاز به آموختن صبر وشکیبایی دارد. برای موفقیت در حل این بازی فکری باید صبر را تمرین کنید و به آرامی پازل را حل کنید.

پازل کودکان

راه حل‌های متعدد برای هر پازل کودکان

رنگ‌ها و طرح‌هایی متفاوت و داشتن راه حل‌های متعدد برای هر تجربه در حل پازل، آزادی خلاقانه را امکان پذیر می‌کند. پازل‌ها بازی‌هایی رومیزی هستند که مهارت‌های استراتژی‌سازی و مهارت‌های اجتماعی را تقویت می‌کنند. مهارت‌های اجتماعی در واقع با این بازی‌ها بهتر شکل می‌گیرند و خود را به وسیله مسائل و چالش‌هایی که در مسیر حل پازل‌ها برای کودک ایجاد می‌شوند، تقویت می‌کنند. کودک می‌تواند در طول بازی‌ راه‌حل‌های متنوعی را برای فائق آمدن بر این چالش‌ها پیش بگیرد. این راه‌حل‌های متنوع و فکر کردن خلاق به ایجاد یک ذهن ایده پرداز و خلاق کمک می‌کند.

خرید پازل کودکان از سایت پیرامون

 سایت پیرامون با داشتن طرح‌های متنوع و جذاب از پازل کودکان یکی از بهترین منابع برای انتخاب این بازی فکری است. پازل پیرامون از جنس فوم بهداشتی تولید می‌شود. چاپ روی قطعات پازل با بالاترین کیفیت ممکن انجام شده‌اند و بنابراین به هیچ وجه از روی قطعات پاک نمی‌شوند. پازل‌های موجود در سایت پیرامون برای سنین مختلف کودکان طراحی شده‌اند. شما با در نظر گرفتن علائق و سن کودکتان می‌توانید یکی از پازل‌های موجود در سایت را برای او تهیه کنید. خرید پازل کودکان از سایت پیرامون بسیار ساده است. تنها با چند کلیک سفارش خود را به صورت آنلاین ثبت کرده و مبلغ را پرداخت می‌کنید. پس همین حالا برای سفارش پازل اقدام کنید.

ارسال دیدگاه

مطالب مرتبط