پازل برای کودکان

همه ما می‌دانیم که پازل برای کودکان و البته در حین رشد آن‌ها، فواید زیادی به همراه دارد. بچه‌ها معمولاً با پازل‌های چوبی و دستگیره‌دار ساده شروع به بازی می‌کنند که طرح‌هایی از اشکال ساده هستند. همه این پازل‌ها از برش‌های ساده و بدون پیچیدگی ساخته شده‌اند. بعد از ۳ سالگی کودکان به سمت پازل‌های پیچیده‌تری با شکل‌های متنوع و تعداد قطعات بیشتر می‌روند و علاقه بیشتری به این سخت‌تر شدن این بازی فکری نشان می‌دهند.

آخرین قدمی که افراد با پازل برمی‌دارند معمولاً پازل‌هایی با پیچیدگی‌های متفاوت است. برای مثال پازل‌های ۱۰۰۰ یا ۲۰۰۰ تکه‌ای می‌توانند برای کسی که از کودکی با پازل‌ها درگیر بوده‌است، یک سرگرمی بی‌نظیر باشند. ما امروز در مورد فواید پازل‌ برای کودکان شما در حین رشد صحبت می‌کنیم.

سه مزیت اصلی پازل برای کودکان

وقتی کودک شما با یک پازل بازی می‌کند و درگیر می‌شود، می‌توانید انتظار داشته باشید که سه مهارت اساسی در او ایجاد شود:

  • مهارت‌های فیزیکی – از نگه داشتن قطعات پازل و چرخاندن آن‌ها تا زمانی که جا بیفتند
  • انواع مهارت‌های شناختی – به عنوان حل یک پازل به عنوان یک معما
  • مهارت‌های عاطفی – آن‌ها صبر را یاد می‌گیرند و وقتی پازل را کامل می‌کنند پاداش صبرشان را می‌گیرند

این سه مهارت اساسی آورده‌های سازنده پازل برای کودکان به منظور رشد و نمو آن‌ها در سال‌های ابتدایی زندگیشان هستند. همانطور که نانسی مالدونادو در مقاله‌ای بیان می‌کند که پازل‌ها “فرصتی را برای کودکان خردسال فراهم می‌کنند تا روی فعالیتی که پایانی دارد تمرکز کنند”.

علاوه بر این سه اصل اساسی، انجام یک پازل با یک دوست یا یکی از اعضای خانواده همچنین باعث رشد مهارت‌های اجتماعی می‌شود، زیرا این افراد با هم روی یک پروژه مشخص کار می‌کنند و در مورد اینکه چه چیزی در کجا مناسب است، با هم ارتباط برقرار می‌کنند. در واقع هر فعالیتی که با همکاری بیش از یک نفر و به صورت گروهی انجام شود این مزیت را خواهد داشت.

پازل برای کودکان

نگاهی به مهارت‌های خاص پارل برای کودکان

هر یک از سه اصل اساسی به مهارت‌های جزئی‌تر و خاص‌تری تقسیم می‌شوند که یک پازل می‌تواند برای کودک شما به ارمغان بیاورد. این موارد را در ادامه این مقاله بررسی خواهیم کرد.

مهارت‌های فیزیکی پازل برای کودکان

  • هماهنگی دست و چشم: فرزند شما رابطه عمیق و درستی بین آنچه چشمانش می‌بیند، آنچه دستانش انجام می‌دهد و آنچه در مغزش در حین حل این پازل سپری می‌شود، ایجاد می‌کند. این هماهنگی در بزرگسالی هم می‌تواند به کمک کودک بیاید.
  • مهارت‌های حرکتی درشت: مهارت‌‌‌‌های حرکتی درشت به مهارت‌هایی گفته می‌شود که مستلزم حرکت کل بدن و فعالیت عضلات بزرگ (عضلات نگه دارندة اصلی) بدن جهت انجام فعالیت‌‌‌‌های روزمره است، فعالیت‌هایی مثل ایستادن، راه رفتن، دویدن، و صاف نشستن در این دسته‌بندی قرار می‌گیرند. قطعات بزرگ‌تر پازل و بازی‌های پازل برای کودکان می‌توانند مهارت‌های حرکات درشت کودک شما را تا حدی تقویت کنند که بتوانند روی مهارت‌های حرکتی ظریف خود کار کنند.
  • مهارت های حرکتی ظریف: حرکات ظریف و دقیق، مثل حرکت انگشتان برای قرار دادن یک قطعه پازل در نقطه درست، می‌تواند به مهارت‌هایی مثل دست خط و تایپ بهتر منجر شود.

سایت پیرامون

برای خرید پازل می‌توانید از سایت پیرامون استفاده کنید. خرید آنلاین پازل برای کودکان و امکان ایجاد انتخاب از بین طرح‌های مختلف یک انگیزه خوب برای کودکان است. آن‌ها با انتخاب پازل مورد علاقه خود و انتظار برای دریافت آن، شور و شوق کافی برای بازی با این محصول را پیدا می‌کنند. برای خرید پازل برای کودکان کافی است به فروشگاه سایت پیرامون سر بزنید.

ارسال دیدگاه