سرگرمی کودکان

به بهانه روز سینما تصمیم گرفتیم تا در این مطلب، بهترین فیلم‌های سینمای کودک ایران را به شما معرفی کنیم. ذهن کودک و تفکرات او از سنین پایین شکل می‌گیرد. با تشویق کردن او به دیدن فیلم، عادت دادنش به خواندن کتاب و تقویت مهارت‌هایش با بازی‌هایی مثل پازل، می‌توانیم آینده بهتری را برای کودکمان برنامه‌ریزی کنیم. اکثر فیلم‌های سینمایی موفق در حوزه کودکان، مربوط به دهه‌های گذشته‌اند. با این وجود این فیلم‌های سینمایی هنوز هم شیرینی و جذابیت خاص خودشان را برای کودکان نسل جدید دارند. می‌توانید این فیلم‌ها را برای سرگرمی کودکان و آشنا کردن آن‌ها با فرهنگ ایرانی، در میان کارتون‌های خارجی بگنجانید. در ادامه به معرفی موفق‌ترین فیلم‌های سینمای کودک ایرانی برای سرگرمی آن‌ها می‌پردازیم.

دزد عروسک‌ها

دنیای دزد عروسک‌ها فانتزی و خیال‌انگیز است. این فیلم سینمایی دهه شصتی، با تلفیقی از گریم‌های متفاوت و سنگین و گاهی استفاده از انیمیشن برای عروسک‌های سخنگو، یک کار متفاوت و جالب برای سینمای کودکان است. تقابل خیر و شر در این قصه و دنیای فانتزی آن، کودک را تا انتهای قصه با خود همراه می‌کند. دزد عروسک‌ها یک پیشنهاد جذاب برای سرگرمی کودک و آشنایی او با سینمای کودک ایران است.

کلاه قرمزی و پسرخاله

کودکان امروزی تقریبا همگی با کلاه قرمزی آشنا هستند. فیلم سینمایی کلاه قرمزی و پسرخاله که اولین داستان روایت شده از این شخصیت محبوب عروسکی در سینماست، می‌تواند برای کودکان بسیار شیرین باشد.

شهر موش‌ها

بعد از موفقیت سریال شهر موش‌ها، فیلم سینمایی این موش‌های دوست‌داشتنی هم ساخته شد. این فیلم سینمایی هم یکی از محبوب‌ترین آثار سینمایی کودکان به شمار می‌رود. در سال ۹۳ دومین قسمت از این فیلم سینمایی ساخته شد که با توجه به زمان ساخت و پیشرفت تجهیزات، کیفیت تصویری بهتری برای سرگرمی کودکان دارد.

الو الو من جوجوام

این فیلم سینمایی هم به کارگردانی مرضیه برومند، کارگردان شهر موش‌ها، از جمله تلاش‌های بسیار موفق در سینمای کودکان به شمار می‌رود. این فیلم سینمایی محصول سال ۷۳ است و با اتفاق‌های هیجان‌انگیز برای عروسک‌های گربه و جوجه، یک انتخاب جذاب برای کودکان و سرگرم شدن آن‌هاست.

خواهران غریب

دو خواهر دوقلو که از هم دور شده‌اند و دست روزگار آن‌ها را به هم می‌رساند. این سوژه برای کودک و دنیای رویایی او می‌تواند یک درام تاثیرگذار و البته مناسب سن او باشد. این فیلم سینمایی هم محصول دهه ۷۰ است و ماجرایی جذاب و پرکشش برای سرگرمی کودکان به تصویر می‌کشد.

مریم و میتیل

این داستان هم در دل سال‌های دهه ۷۰ رخ می‌دهد. دختری که با دنیایی از احساسات کودک را درگیر دنیای خود می‌کند. آرزوهای این کودک و بحران‌های این داستان می‌تواند تا انتهای فیلم کودک را همراه خود نگه دارد.

سرگرمی کودکان با دنیای سینما و پازل‌ها

در این مطلب چند فیلم سینمایی تاثیرگذار کودکان را معرفی کردیم. البته که در سال‌های اخیر هم اتفاقات خوب زیادی در این صنعت برای کودکان افتاده است. در این مقاله سعی کردیم بهترین فیلم‌های تاریخ سینمای کودک ایران را به مناسبت روز سینما معرفی کنیم. شما می‌توانید سرگرمی کودکان رابا فیلم‌های سینمایی و دنیای پازل‌ها تضمین کنید و آن‌ها را از دنیای گوشی‌های همراه و رایانه‌ها کمی دور کنید. برای تهیه پازل پیرامون می‌توانید به سایت ما مراجعه کنید و با بررسی طرح‌های موجود در سایت، یکی از آن‌ها را برای کودکتان سفارش بدهید. این پازل‌ها از فوم بهداشتی تهیه شده‌اند و کیفیت چاپ بسیار بالایی دارند. برای ورود بچه‌ها به دنیای پیرامون از همین حالا اقدام کنید.

 

ارسال دیدگاه

مطالب مرتبط