سرگرمی برای کودکان

کودکان ۳ تا ۵ ساله معمولا نیاز بیشتری به بازی کردن با والدینشان دارند. این کودکان معمولا می‌توانند به طور کامل صحبت کنند و توانایی‌های آن‌ها به حدی رسیده است که نیاز به مراقبت خیلی زیاد از آن‌ها، مانند نوزادان، وجود ندارد. این بچه‌ها بیشتر از همه نیاز به بازی کردن و توجه والدین دارند. در این سن که دقیقا زمان طلایی قبل از به مدرسه رفتن کودک است، می‌توان مهارت‌های زیادی را به او آموزش داد. کودکان نوپا شبیه به کاشفان کوچک این دنیا هستند. آن‌ها می‌توانند به کمک والدین و تجربه بازی‌های مختلف زوایای مختلفی از توانایی‌های خود را گسترش بدهند. در این مقاله با هم چند پیشنهاد خوب سرگرمی برای کودکان ۳ تا ۵ سال را بررسی می‌کنیم.

پازل‌ها

پازل یک بازی بسیار مفید برای تمامی سنین است. کودکان می‌توانند از ۳ سالگی با پازل‌ها آشنا شوند. البته که در این سن پازل‌ ۴ تکه برای کودکان مناسب است و با گذشت زمان و بالا رفتن سن فرزندتان می‌توانید این پازل‌ها را تغیر دهید. پازل‌ فوم بهداشتی پیرامون در طرح‌ها و ابعاد متنوع برای تمامی سنین موجود است. شما می‌توانید این پازل‌ها را روی سایت پیرامون مشاهده کرده و آن‌ها را خریداری کنید.

سرگرمی برای کودکان

طبقه‌بندی شکل‌ها و رنگ‌ها

اسباب‌بازی‌های زیادی وجود دارند که بر مبنای طبقه‌بندی کردن اشیاء طراحی شده‌اند. مثلا کنار هم قرار دادن شکل‌های هندسی مشابه و یا یک رنگ خاص را می‌توان در این دسته‌بندی قرارداد. شما در منزل هم می‌توانید سرگرمی برای کودکان به کمک این بازی‌ها را فراهم کنید. حبوبات مختلف را با هم مخلوط کنید و از کودک بخواهید آن‌ها را از هم جدا کند.

پرتاب کردن اشیاء

کودک از سنین پایین به پرتاب کردن اشیاء علاقه دارد. این پرتاب‌ها اگر به صورت یک بازی هدفمند باشند می‌توانند چالش مفیدی برای سرگرم شدن کودک باشند. سرگرمی برای کودکان به کمک پرتاب اشیاء نیاز به یک توپ کوچک و چند سبد پلاستیکی دارد. سبدها را در فاصله‌های مختلف قرار بدهید و سعی کنید که توپ را داخل سبدها بیاندازید. این بازی و رقابت با کودک برای او بسیار هیجان انگیز است.

قصه گویی

سرگرمی برای کودکان همیشه به وسیله بازی‌ها نیست. می‌توانید با تعریف کردن یک قصه خلاقانه کودک را سرگرم کنید و البته اطلاعاتی را به او بدهید. همچنین می‌توانید از کودک بخواهید که با خلاقیت خودش داستان شما را ادامه بدهد. داستانی از زندگی روزمره و کارهای خوبی که کودک در روز انجام داده است هم می‌تواند یک سرگرمی برای کودکان ۳ تا ۵ ساله باشد. کتاب خواندن هم می‌تواند در کنار قصه‌گویی برای کودک مفید باشد و اطلاعات عمومی او را افزایش بدهد.

بازی با سایه‌ها

حتما شما هم در کودکی بارها سعی کرده‌اید که با دستتان سایه‌های معناداری روی دیوار به تصویر بکشید. این بازی با سایه‌ها به تقویت خلاقیت کودک کمک زیادی می‌کند. برای این بازی به یک اتاق تاریک، یک دیوار خالی و یک چراغ قوه تیاز دارید. در این بازی می‌توانید برای این سایه‌ها قصه بسازید.

خلاصه اینکه

بازی کردن با کودک یک وظیفه بزرگ است که گاهی والدین آن را نادیده می‌گیرند. سرگرمی برای کودکان یکی از اهداف بازی‌هاست. کودک به کمک این بازی‌ها یاد می‌گیرد و مهارت‌های خود را تقویت می‌دهد. همه این بازی‌ها را می‌توانید به راحتی در خانه انجام دهید. برای خرید پازل پیرامون هم می‌توانید وارد فروشگاه پیرامون شوید و به راحتی پازل مناسب کودکتان را انتخاب کنید.

ارسال دیدگاه