خرید-پازل-کودکان-و-مزیت‌های-آن

اگر تجربه خرید پازل کودکان را داشته باشید حتما مراحل رشد فرزندتان را در این بازی مشاهده کرده‌اید. در ابتدای خرید پازل کودکان آن‌ها دچار سردرگمی می‌شوند. احتمالا ساعت‌ها درگیر کلنجار رفتن با قطعات پازل می‌مانند و در نهایت هم به کمک شما نیاز پیدا می‌کنند. با گذشت چند ماه این پازل و حتی نمونه‌های سخت‌تر پازل کودکان برای او ساده خواهند شد. دلیل این تغییر تنها یک چیز است: ذهن کودک شما تغییر کرده است.

پازل‌ها ابزار فوق‌العاده‌ای برای یادگیری کودکان هستند. خرید پازل کودکان کمک می‌کند تا فرزند شما بتواند در حین بازی مهارت‌های ذهنی خود را تقویت کند. در این مقاله با هم ۴ مزیت خرید پازل کودکان را با هم بررسی می‌کنیم.

افزایش تمرکز کودکان

کودک شما چند دقیقه به صورت مداوم به شما توجه می‌کند؟ معمولا اکثر بچه‌ها تمرکز بالایی ندارند. شما نمی‌توانید آن‌ها را مجبور کنید تا چند دقیقه و به صورت مداوم روی یک فعالیت خاص تمرکز کنند. خرید پازل کودکان معمولا روی افزایش تمرکز آن‌ها تاثیر بسیار بالایی دارد. کودک هنگام درگیری با یک پازل، تمرین می‌کند تا بدون وقفه روی یک موضوع خاص تمرکز کند.

نکته مهم برای اثرگذاری، انتخاب مناسب در هنگام خرید پازل کودکان است. پازلی که مناسب سن فرزندتان نباشد، به هرحال او را خسته می‌کند. پازلی که بیش از حد سخت باشد، انگیزه‌های او را برای بازی کردن با پازل‌ها کم می‌کند. از طرف دیگر پازل‌هایی که خیلی ساده باشند چالش کافی برای تقویت تمرکز کودک را ایجاد نمی‌کنند.

آگاهی نسبت به اشکال

کودکان تا قبل از تجربه یک اتفاق نسبت به آن آگاهی پیدا نمی‌کنند. مثلا اگر یک کودک تصمیم داشته باشد که ماشین اسباب بازی خود را از زیر در رد کند، امکان ندارد قبل از تجربه کردن آن، امکان‌پذیر نبودن آن را از شما بپذیرد. کودکان با آزمایش و خطا با مفاهیمی مثل ابعاد و فضا آشنا می‌شوند. با خرید پازل کودکان آن‌ها درگیر تجزیه و تحلیل شکل‌ها و رنگ‌ها می‌شوند. آن‌ها تلاش می‌کنند تا قطعات مناسب هم را پیدا کنند. محققان دانشگاه شیکاگو این ارتباط بین آگاهی فضایی و بازی پازل را تایید کرده‌اند. آن‌ها معتقدند که کودکان ۲-۴ ساله‌ای که با پازل بازی می‌کنند، مهارت درک فضایی بیشتری نسبت به سایر بچه‌ها پیدا می‌کنند.

تشخیص شکل‌ها

کودکان باید کم‌کم با اشکال اصلی آشنا شوند. در مراحل تکمیل مهارت‌های ذهنی کودک، آشنایی با اشکال اصلی در ابتدای مسیر قرار دارد. کودک به تدریج با اشکالی مثل مثلث، دایره، مربع و مستطیل آشنا می‌شود و تفاوت‌های شکلی پازل‌ها را تشخیص می‌دهد. ممکن است در ابتدای این آشنایی کودک نتواند فرق بین مربع و مستطیل را تشخیص دهد. با گذشت زمان و به مرور کودک با اشکال سخت‌تر هم آشنایی پیدا می‌کند. بعضی از پازل‌های مختلف اشکال کلی حیوانات یا وسایل مختلف را به کودک آموزش می‌دهند. به این ترتیب کودک در مراحل بعدی با اشکال مختلف اجسام آشنا می‌شود. انواع مختلف این پازل‌ها را می‌توانید در سایت پیرامون پیدا کنید.

آشنایی با موضوعات مختلف

بهترین روش آموزشی که از کودکی با آن روبه‌رو شده‌اید را به خاطر دارید؟ تمام روش‌هایی که همراه با بازی و سرگرمی بودند، معمولا ماندگاری بیشتری در ذهن ما داشتند. خرید پازل کودکان این فرصت طلایی را برای فرزندان شما ایجاد می‌کند تا در حین بازی و پرورش مهارت‌های ذهنی، با موضوعات مختلفی آشنا شوند. مثلا با پازل‌های آشنایی با مشاغل پیرامون، کودک از سنین پایین با این شغل‌ها و دنیای آن‌ها آشنا می‌شود. والدین می‌توانند هنگام تکمیل هر پازل درباره تمام شکل‌های درون تصویر صحبت کنند و دانش واژگان او را افزایش دهند. این موضوع در مدرسه هم می‌تواند به کمک کودک بیاید.

پازل-پیرامون-24-تکه-طرح-پلیس

خرید پازل کودکان با پیرامون

در این مقاله با هم چهار مزیت مهم بازی با پازل برای کودکان را بررسی کردیم. با توجه به نکات گفته شده، خرید پازل کودکان انتخابی حساب شده است. بازی همراه با یادگیری و پرورش مهارت‌های مختلف کودک، کمکی بزرگ به رشد و پیشرفت او در آینده است. پیرامون با مجموعه‌ای از افراد حرفه‌ای سعی می‌کند تا با توجه به تمام نکات ریز در خرید پازل کودکان، والدین را برای انتخاب بهترین‌ها یاری کند. با بررسی کامل سایت پیرامون و بررسی پازل‌های مختلف می‌توانید بهترین انتخاب را برای فرزندتان داشته باشید. این پازل‌ها می‌توانند هدیه خوبی برای کودکان باشند و باعث رشد بیشتر آن‌ها می‌شوند.

برای آشنایی و خرید پازل های پیرامون در اینستاگرام با ما همراه باشید…

ارسال دیدگاه

مطالب مرتبط