خرید پازل کودکان

همه ما می‌دانیم که پاز‌ل‌ها بازی‌های سرگرم‌کننده و البته مفیدی برای کودکانند. والدین ترجیح می‌دهند کودکشان به جای بازی با رایانه یا تبلت، با یک بازی فکری مثل پازل سرگرم شود. در قسمت اول مزیت‌های خرید پازل کودکان با چند نمونه از فواید این بازی آشنا شدیم. افزایش تمرکز، آگاهی نسبت به فضا، تشخیص شکل‌ها و آشنایی با موضوعات مختلف از جمله مزیت‌های خرید پازل کودکان به شمار می‌روند. در این مطلب به ادامه فواید خرید پازل کودکان می‌پردازیم.

هماهنگی بین چشم و دست

کودکان هنگام بازی با پازل‌ها از چشم‌ها و دست‌ خود برای نظم دادن به قطعات به هم ریخته کمک می‌گیرند. خرید پازل کودکان هماهنگی بین این دو عضو بدن را افزایش می‌دهد. کودک در هنگام استفاده از ابزارهای نوشتاری مثل مداد یا خودکار، در هنگام نوشتن یا نقاشی، به این هماهنگی نیاز دارد. به این ترتیب او می‌تواند کلمات را آنگونه که می‌بیند از نو بنویسد و یا یک تصویر را نقاشی کند. قطعات پازل پیرامون با جنس فوم و ضخامت بالا به راحتی کنار هم چفت می‌شوند. این قطعات با بازی کودک خراب نمی‌شوند و ماندگاری بالایی دارند.

مهارت حل مسئله

خرید پازل کودکان شروعی برای علاقمندی آن‌ها به بازی‌های فکری است. این بازی‌ها ذهن او را فعال می‌کنند و او را به استفاده هرچه بیشتر از مهارت‌های ذهنی خود مجبور می‌کنند. کودک هنگام حل کردن یک پازل با مهارت حل مسئله آشنا می‌شود. او به تدریج متوجه می‌شود تا در زمان‌هایی که پیدا کردن جواب سخت می‌شود، چگونه راه گریزی برای یافتن جواب صحیح پیدا کند. برای تقویت این مهارت شما می‌توانید به او کمک کنید. در زمان‌هایی که احساس می‌کنید کودک از حل جواب ناامید شده، او را راهنمایی کنید. به این ترتیب خرید پازل کودکان منجر به سرگرمی و افزایش مهارت کودک در حل مسئله می‌شود.

خرید پازل کودکان

مهارت صحبت کردن با خرید پازل کودکان

کودکان گاهی به ندرت صحبت می‌کنند. این دسته از کودکان معمولا ساکتند و ترجیح می‌دهند به جای صحبت کردن، گوش کنند. با این حال کودک باید مهارت صحبت کردن و ارتباط برقرار کردن را بیاموزد. معمولا بازی‌ها یک روش موثر برای تقویت این مهارتند. کودکان با موفقیت در ساختن پازل هیجان‌زده می‌شوند و دوست دارند درباره این بازی با والدین خود صحبت کنند. در این زمان کنار کودک باشید و با او درباره پازل و تصویر ساخته شده حرف بزنید. پازل‌های پیرامون با تصاویر هدفمند، می‌توانند دایره لغات کودک را افزایش دهند. مثلا پازل بچه‌های میوه‌ای یا پازل پیرامون طرح مزرعه می‌توانند کودک را با اسامی متنوع میوه‌ها، حیوانات و … آشنا کنند.

تقویت حافظه 

خرید پازل کودکان ذهن کودک شما را فعال نگه می‌دارد. این موضوع مخصوصا برای تقویت حافظه کوتاه مدت مفید است. کودک با دیدن قطعات مختلف رنگ‌ها و شکل‌ها را به خاطر می‌سپارد و در زمان مورد نیاز از آن‌ها استفاده می‌کند. همچنین وقتی یک کودک پازلی را برای بار چندم حل می‌کند، از حافظه خود برای حل آن کمک می‌گیرد. این تمرین‌های کوچک کمک می‌کنند تا حافظه کودک درگیر باشد و بنابراین تقویت شود. پازل پیرامون با داشتن پوسترهای راهنما کمک می‌کند که کودکان تصویر کامل را ببینند و به کمک حافظه خود به کامل کردن تصویر بپردازند.

خرید پازل کودکان از پیرامون

پازل پیرامون یکی از بهترین انتخاب‌ها برای کودکان است. این پازل‌ها به صورت کاملا تخصصی طراحی می‌شوند و برای سنین مختلف موجودند. هر پازل سعی می‌کند تا قصه‌ای بگوید و مفهوم جدیدی را به کودک آموزش بدهد. او را با خود به دنیای شهربازی جادویی و یا کهکشان بی‌‌انتها ببرد و ذهن او را برای دانستن بیشتر این مفاهیم آماده و کنجکاو کند. برای خرید پازل کودکان از ما می‌توانید وارد سایت پازل پیرامون شوید و با توجه به شرایط سنی و علایق کودک برای او یک پازل را انتخاب کنید.

همین حالا وارد فروشگاه پازل پیرامون شوید و پازل مورد علاقه کودک خود را انتخاب کنید.

 

ارسال دیدگاه