4-سرگرمی-و-بازی-کودکانه-برای-یک-روز-بارانی

اگر یک روز صبح کودکتان از خواب بیدار شود و ببیند هوا کاملا بارانی هست، چکار می‌کند؟ یک گوشه می‌نشیند و با بازی کامپیوتری خود را سرگرم می‌کند؟

در این مقاله از مجله پیرامون چهار ایده برای کودکتان آورده‌شده است که وقتی هوا بارانی هست سرگرم شود. پس حتما با کودکتان امتحان کنید.

1. نمایش عروسک ها

یک روز بارانی فرصت بسیار خوبی است تا با کودکتان در منزل وقت بگذرانید، پس فرزندتان را به یک نمایش عروسکی دعوت کنید و از او بخواهید با عروسک‌ها و ماشین‌هایش یک نمایش برای شما اجرا کند. شما هم می‌توانید قسمتی از نمایش او باشید و او را همراهی کنید. همچنین می‌توانید با وسایل دورریختنی، عروسک‌های متفاوتی برای نمایش عروسکی او بسازید و با هم سرگرم شوید. سپس به عروسک‌ها نام و صداهای خنده‌دار بدهید. بگذارید فرزندتان هر داستانی را که دوست دارد برای عروسک‌هایش در نظر بگیرد. شاید یک عروسک گم شده باشد و نتواند راه خانه خود را پیدا کند. شاید عروسک دیگر قدرت های فوق بشری داشته باشد و …

و همچنین برای بهتر و جذاب‌تر شدن نمایش می‌توانید، از یک جعبه مقوایی به عنوان صحنه استفاده کنید.

 

2. قلعه بسازید

همه کودکان به ساختن قلعه با پتو و بالش علاقه دارند. پس چند ملافه، پتو، بالش و روتختی قدیمی را در اختیار او قرار دهید تا قلمرو خودش را بسازد. به او کمک کنید تا آنها را روی صندلی‌ها یا سایر مبلمان پهن کند تا یک پناهگاه کاملاً مخفی برای خود درست کند. چراغ قوه، بالش، بازی‌های ساده مثل پازل، کتاب خوبی برای خواندن و شاید حتی یک میان وعده برای او آماده کنید تا در قلعه خود داشته باشد و بازی کند و سرگرم شود. و یک نکته مهم! فراموش نکنید که به یک رمز عبور مخفی برای ورود به قلعه فکر کنید!

 

3. بازی با لباس‌های قدیمی

بچه‌ها قطعا از این کار لذت خواهند برد. کودکان دوست دارند لباس‌های بزرگترها یا لباس‌های قدیمی را بر تن کنن و نقش‌های مختلف بازی کنند. لباس‌های قدیمی، روسری، کلاه، کفش و جواهرات قدیمی خود را در اختیار او بگذارید تا به انتخاب خود آن‌ها را بر تن کند و نقش خود را انتخاب کند. شاید کوکتان بخواهد نقش یک دکتر یا یک ستاره سینما را  بازی کند. او را همراهی کنید تا از این کار هیجان کافی را ببرد.

 

4. کاردستی درست کنید

روزهای بارانی و تعطیلات فرصتی است که ما می‌توانیم با فرزندمان وقت بیشتری بگذرانیم پس می‌توانید تعدادی از وسایل دور ریختی را آماده کنید تا کاردستی‌های مختلف درست کنید و بازی کنید. مثلا یک کارت تبریک به مناسبت روز بارانی درست کنید و در آن بنویسید: “روز بارونیت بخیر باباجون” و اجازه دهید کودکتان به سلیقه خودش کارت را تزیین کند و آن را هدیه بدهد. یک روز بارانی یا تعطیل همینقدر می‌تواند خاص و جذاب باشد. به کودکتان کمک کنید تا کاردستی‌های جذاب، مثل فرفره یا اوریگامی‌های مختلف درست کند و به دوستان خود هدیه بدهد تا آن‌ها را خوشحال کند.

در آخر، بچه‌ها می‌توانند با کوچکترین چیزها سرگرم شوند و لذت ببرند. پس تصور نکنید که حتما باید وسایل خاصی برای بازی او در نظر بگیرید. بازی‌ها و سرگرمی‌های ساده زیادی هستند که می‌توانند کودکان را سرگرم کنند که در مطاللب بعدی به آنها اشاره خواهیم کرد.

برای آشنایی با پازل پیرامون ما را در اینستاگرام دنبال کنید …

 

ارسال دیدگاه