بازی با کودک در خانه

همه‌گیری کرونا زندگی همه مردم جهان را به نحوی تحت تاثیر خود قرار داده است. در این میان کودکان به دلیل قرار داشتن در سن رشد و نیاز بیشتر به فعالیت‌های خارج از خانه، روزهای سخت‌تری را تجربه می‌کنند. از سوی دیگر انتظار پذیرش این شرایط از کودکان کمتر است و آن‌ها ناگهان احساس می‌کنند در دنیای خود زندانی شده‌اند. اگرچه خیلی از کودکان از مدرسه نرفتن خود راضی به نظر می‌رسند، اما همین موضوع هم در روحیات آن‌ها تاثیر منفی گذاشته و آن‌ها را از هم سن‌وسال‌های خود دور نگه می‌دارد. در این میان بازی با کودک در خانه او را از کلافگی نجات می‌دهد. بازی‌های هدفمند و آموزشی می‌توانند یا یک تیر دو نشان بزنند. پازل‌های پیرامون یکی از این بازی‌های هدفمندند که می‌توانند انتخابی درست برای بازی با کودک در خانه باشند. در این مقاله با هم چند بازی خانگی مناسب کودکان را بررسی می‌کنیم.

نقاشی و دنیایی پهناور

یک انتخاب خوب برای بازی با کودک در خانه استفاده از قوه تخیل او برای نقاشی کردن است. یک کاغذ سفید با وسایل رنگ‌آمیزی در اختیار کودک قرار دهید و از او بخواهید هرچیزی که دوست دارد را روی کاغذ به تصویر بکشد. شما می‌توانید از آب‌رنگ، گواش یا مدادرنگی برای رنگ‌آمیزی کمک بگیرید. همچنین می‌توانید از او بخواهید وسایل مختلف خانه را نقاشی کند تا شما حدس بزنید که این نقاشی مربوط به کدام وسیله است. جای شما و کودک می‌تواند در این بازی تغییر کند، گاهی هم شما می‌توانید از وسایل مختلف نقاشی بکشید و او تصویر را حدس بزند.

ساخت پازل‌ها، بهترین انتخاب برای تمام سنین

پازل‌ها دنیای گسترده‌ای دارند. پازل پیرامون با تنوع زیاد خود، برای سنین مختلف کودکان مناسب است. بازی با کودک در خانه به کمک پازل‌ها، به رشد مهارت‌های آن‌ها کمک زیادی می‌کند. در ابتدای بازی با پازل، شاید کودک به کمک شما نیاز پیدا کند، اما با گذشت زمان می‌تواند به راحتی پازل‌ها را بچیند و آن‌ها را کامل کند. ما در پازل پیرامون سعی کرده‌ایم با تنوع بالای محصولات، در هر بازی اطلاعات جدیدی را به کودک آموزش دهیم. پازل طرح بهداشت برای آشنایی کودک با اعضای مختلف بدن، پازل طرح جغرافیا برای آشنایی کودک با جهان پیرامون، مثال‌هایی از این موارد هستند.

بولینگ در خانه، هیجان‌انگیز و ساده

برای بازی بولینگ در خانه، می‌توانید از چند وسیله خیلی ساده استفاده کنید. شیشه‌های پلاستیکی مخصوص آب معدنی و یا نوشابه برای این بازی بهترین انتخابند. برای شروع بازی به۱۰ بطری و یک توپ پلاستیکی نیاز داریم. بطری‌ها را به شکل یک مثلث روی زمین بچینید و یک مسیر برای حرکت توپ مشخص کنید. این مسیر را می‌توانید به کمک کامواهای رنگی مشخص کنید. حالا می‌توانید به راحتی یک بولینگ خانگی داشته باشید. همان‌طور که می‌بینید برای بازی با کودک در خانه فقط باید خلاقیت داشته باشید. با وسایل ساده می‌توانید بازی‌های جالبی طراحی کنید و نیاز کودک به بازی‌های متنوع را برطرف کنید.

هدف‌گیری، یک تنوع برای بازی با کودک در خانه

منظور از هدف‌گیری همان انداختن توپ‌های کوچک در ظرف‌های مختلف است. می‌توانید از لیوان، سبد و یا کاسه‌های پلاستیکی استفاده کنید. برای هدف هم به جای توپ‌ می‌توانید از سکه یا سنگ‌های کوچک هم کمک بگیرید. ظرف‌ها را پشت سر همدیگر بچینید و در یک فاصله مشخص از آن‌ها قرار بگیرید. حالا به ترتیب توپ‌ها را داخل ظرف‌ها بیندازید. برای هر ظرف یک امتیاز در نظر بگیرید تا به بازی هیجان بدهید. در پایان مسابقه امتیازهایتان را مقایسه کنید و برنده را مشخص کنید. سعی کنید در این بازی‌ها به کودک فرصت برنده شدن بدهید و اعتماد به نفس او را افزایش دهید. اگر او همیشه در برابر رقیب قدرتمندی قرار بگیرد و فرصتی برای برنده شدن نداشته باشد، علاقه‌ای به ادامه بازی نخواهد داشت و خیلی زود خسته می‌شود.

جهان پیرامون کودک در روزهای کرونایی

در این یک سال گذشته کم‌کم با شرایط زندگی در این دوره آشنا شده‌ایم و تا حدودی به آن عادت کرده‌ایم. کودکان در این یک سال شرایط سخت‌تری را تجربه کرده‌اند و نیازمند توجه بیشتری برای گذار از این روزها هستند. بازی با کودک در خانه و سرگرم کردن او  یکی از وظایف والدین در این دوران است. ما در پیرامون، تمام تلاشمان را برای تهیه پازل‌های هدفمند و آموزنده به کار گرفته‌ایم. این پازل‌ها می‌توانند تا مدت‌ها کودک را سرگرم کنند و در عین حال مهارت‌های ذهنی او را هم تقویت کنند. پازل‌های پیرامون از فوم بهداشتی تهیه شده‌اند و از بهترین کیفیت چاپ برای آن‌ها استفاده می‌شود. برای سفارش پازل مورد علاقه کودکتان همین حالا به فروشگاه پیرامون سر بزنید.

 

 

ارسال دیدگاه

مطالب مرتبط