تمرکز کودکان

مطالعه کردن با تمرکز، یکی از مهارت‌های مهم برای کودکان است. کودک با ورود به مدرسه و یاد گرفتن خواندن و نوشتن به سمت‌وسوی خواندن کتاب‌های مختلف می‌رود. کتاب‌های درسی احتمالا اولین مطالبی هستند که کودک به تنهایی آن‌ها را مطالعه می‌کند. افزایش تمرکز کودکان کمک می‌کند که آن‌ها در هنگام درس و مطالعه‌های غیردرسی بازدهی بالاتری داشته باشد. حواس‌پرتی در کودک یک مسئله ذاتی نیست و به ضریب هوشی ربطی ندارد. با انجام چند تکنیک می‌توانیم تمرکز کودکان را افزایش دهیم و کمک کنیم تا از زمان و انرژی خود بیشترین استفاده را ببرند. امروز در این مقاله سایت پیرامون این موضوع را به صورت خلاصه بررسی می‌کنیم.

دلایل عدم تمرکز کودکان

دنیای مجازی و ابزارهای دنیای مدرن می‌توانند از جمله عوامل مهم در عدم تمرکز کودکان باشند. گوشی‌های هوشمند، تبلت، لپ‌تاپ و … می‌توانند به راحتی تمرکز کودک را کاهش دهند. شبکه‌های اجتماعی، وبگردی و … همگی عوامل تاثیرگذاری در کاهش تمرکز در تمامی سنین هستند. همچنین مشکلات خانوادگی، فشارهای روانی، اضطراب، کم‌خوابی، گرسنگی و عواملی از این دست هم تاثیر مستقیمی بر حواس پرتی کودک دارند.

راه‌های افزایش تمرکز کودکان

روش‌های موجود برای افزایش تمرکز کودکان قطعی نیستند اما می‌توان با کمک گرفتن از این موارد تا حدی شرایط را برای کودک بهتر کرد.

خواب کافی و با کیفیت خوب

استراحت برای انسان ضروری است. برای تقویت قوای یادگیری کودک و البته افزایش تمرکز، کودک باید ۸ ساعت در هر شبانه‌روز بخوابد. بهترین زمان برای خوابیدن کودک، ساعت ۹ شب است. در این زمان هورمون ملاتونین در بدن ترشح می‌شود که باعث بالا رفتن کیفیت خواب و ایجاد حس مثبت در انسان می‌شود.

تمرکز کودکان

صبحانه کامل و مغذی و تمرکز کودکان

وعده صبحانه برای کودکان بسیار مهم است. کودکی که باید در مدرسه حاضر شود و یا به مهدکودک برود نیاز به انرژی بالایی دارد. این وعده غذایی مثل یک بمب انرژی کودک را شارژ می‌کند. خوردن یک صبحانه مغذی کمک می‌کند که کودک در طول روز تمرکز بیشتری داشته باشد و از حواس‌پرتی جلوگیری می‌کند.

دور کردن تمام منابع حواس‌پرتی

هر عاملی که باعث حواس‌پرتی کودک می‌شود را از او دور کنید. این عامل می‌تواند یک اسباب‌ بازی و یا حتی یک خودکار خاص باشد. سعی کنید در زمان‌های خاصی که کودک مشغول یادگیری و یا بازی‌های فکری است تمرکز او را بالا نگه دارید.

بازی‌های فکری مثل پازل

تاثیر مثبت پازل‌ها در بالا بردن تمرکز کودکان کاملا ثابت شده است. کودکان به کمک این بازی جذاب، هم سرگرم می‌شوند و هم روی قدرت تمرکز خود بیشتر کار می‌کنند. پازل پیرامون در طرح‌های مختلف و برای سنین مختلف قابل سفارش است. با ورود به سایت پیرامون می‌توانید این پازل‌ها را مشاهده کنید و طرح مورد نظرتان را انتخاب کنید.

اختصاص زمان مشخص برای مطالعه

کودک باید یک زمان مشخص برای رسیدگی به درس‌هایش اختصاص بدهد. در این زمان باید خود را مجبور کند که فقط به درس‌ها توجه کند و هر عامل بیرونی را فراموش کند. این تمرین کمک می‌کند تا مهارت تمرکز کودکان به تدریج افزایش پیدا کند.

خرید پازل از سایت پیرامون

برای خرید پازل از سایت پیرامون باید وارد بخش محصولات شوید. در این قسمت می‌توانید انواع پیشنهادات پازل پیرامون را بررسی کنید. سایت پیرامون با ارائه پازل‌های از جنس فوم بهداشتی و مناسب رده‌های سنی متفاوت، یک انتخاب دقیق و فکر شده برای تهیه پازل‌هاست. این پازل‌ها با کیفیت چاپ بالا، یک خرید تضمین‌ شده‌اند.

ارسال دیدگاه

مطالب مرتبط